لوله کاروگیت، نوعی لوله پلی اتیلن دوجداره کاروگیت است که از آن ها عمدتاً برای انتقال آب و فاضلاب در مکان های مختلف استفاده می شود. این لوله ها در شاخه های 6 و 12 متری تولید می شوند و قطر آن ها معمولاً از 110 تا 3500 میلیمتر متغیر است.

لوله های کاروگیت، خواص و ویژگی های فیزیکی و شیمیایی منحصر به فردی دارند که محبوبیت آن ها را در بازار لوله و اتصالات پلیمری دو چندان نموده است. این لوله ها جایگزین بسیار مناسبی برای لوله های قدیمی هستند.

انواع اتصال در لوله های کاروگیت
نصب و راه اندازی سیستم های لوله کشی مبتنی بر استفاده از انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن، به روش های مختلفی در صنایع انجام می شود. انواع لوله های پلی اتیلن تک جداره و دوجداره برای کاربردهای متنوع به کار می روند. انتخاب یک نوع لوله با قطر معین، به کاربرد آن در خط لوله و میزان سیال عبوری از درون آن دارد.

پایپینگ لوله های پلیمری باید با طرح و نقشه کاملاً مهندسی اجرا شود و از همه مهم تر، تمام محاسبات مهندسی نیز برای آن ها به دقت انجام شوند.

دو دیدگاه برای بررسی نحوه اتصال لوله های کاروگیت به یکدیگر

1، اتصالات پلی اتیلن که برای نصب در خطوط لوله کشی استفاده می شوند: منظور از اتصالات پلی اتیلن، تجهیزاتی هستند که برای انشعاب گیری یا تغییر جهت لوله در شبکه لوله کشی نصب می شوند. این اتصالات باید از نظر قطر و اندازه، مشابه با لوله های اصلی یا فرعی باشند.
این اتصالات شامل تجهیزاتی با عنوان اتصالات پیچی، اتصالات پلی اتیلن جوشی، اتصالات پلیمری پوش فیت، زانویی ها در زوایای مختلف، کاهنده و افزاینده جریان، فلنج ها، اتصالات رزوه ای و … در بازار موجود هستند. استفاده از هر یک از این اتصالات به تنهایی در شبکه لوله کشی مستلزم رعایت استانداردهای لوله کاروگیت و اتصالات آن است.

2، روش های اتصال لوله های کاروگیت در شبکه لوله کشی: منظور از روش های اتصال لوله های کاروگیت، اصول و دستورالعمل هایی است که لوله کاروگیت به واسطه دستگاه ها و تجهیزات جوشکاری به یکدیگر متصل می شوند.
دستگاه جوش الکتروفیوژن، نوعی دستگاه جوشکاری است که برای اتصال دو لوله پلی اتیلن کاروگیت به یکدیگر به کار می رود. این دستگاه بر مبنای ذوب پلی اتیلن در محل جوش و سپس خنک شدن اتصال عمل می کند. جوشکاری پلی اتیلن نیز تحت استانداردهای جوش انجام می شود؛ بازرسی های پس از جوشکاری می تواند دوام تمام لوله ها را در شبکه لوله کشی تضمین کند.

روش دوم اغلب، روش اول را نیز در بر می گیرد؛ چرا که گاهی برای اتصالات قطور زانویی، سه راهی یا چهار راهی به لوله ها باید از جوش لب به لب استفاده کرد.

ویژگی ها و مزایای استفاده از لوله های کاروگیت

این لوله ها از مواد اولیه با گرید تجاری PE80 ساخته شده اند و با قیمت مناسب به مشتریان ارائه می گردند. به عبارت کلی، دلایلی که موجب شده است این لوله ها مورد توجه مهندسان ساخت و ساز قرار گیرند، به خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آن ها مربوط می شود.

دیواره حلقوی لوله های کاروگیت از استحکام و دوام بسیار بالایی برخوردار هستند به طوری که در شرایط اسیدی فاضلاب ها، حضور مواد خورنده در فاضلاب های صنعتی و در حضور آب های سرشار از یون پساب های کشاورزی قادر هستند خواص خود را حفظ کنند. سیالات از درون این لوله ها با کوچک ترین میزان اصطکاک عبور می کنند. قابلیت نصب در محدوده دمایی گسترده، یکی دیگر از خواص کاربردی لوله کاروگیت می باشد.

نمایش سایدبار

هیچ محصولی یافت نشد.